Zábavné a logické darčeky

Jednou z možností ako obdarovať svojich blízkych na Vianoce sú aj zaujímavé logické hry alebo predmety, ktoré logiku rozvíjajú. Ide zvyčajne o rôzne či už praktické darčeky alebo zábavné darčeky, či oboje dohromady.

Z kategórie čisto logických hier, ktoré prinesú zábavu aj na niekoľko hodín je napríklad veľmi zaujímavý hlavolam K-Dron . Ide o napínavý geometrický tvar, ktorý objavil Janusz Kapusta. Ide o 11-sten s úžasnými optickými vlastnosťami. Táto skladačka prináša až 38 416 kombinácií, a tak len tak ľahko neomrzí. Veľmi obľúbenou a známou je však i skladačka Neocube, ktorá prináša tiež veľa možností zábavy vďaka svojim skvelým magnetickým vlastnostiam. Pre ľudí, ktorí si radi trénujú mozgové závity sú takéto darčeky ako stvorené.

Medzi podobné záležitosti ako vyššie spomínané hry patrí aj Návyková lopta. Už podľa názvu vidno, že ak sa s ňou človek raz začne hrať, tak nebude chcieť prestať minimálne kým nepríde do cieľa. Ide totiž o hru, kde treba guľôčku previesť bludiskom do cieľa. A nie je to veru vôbec jednoduché.

Veľmi originálnym darčekom hlavne pre milovníkov sudoku je toaletný papier sudoku. Každý útržok tohto papiera skrýva iné sudoku, takže na záchode sa s týmto toaletným papierom už nikto nikdy nebude nudiť.

Z praktických darčekov s logickým podtónom je veľmi zaujímavý labyrint na peniaze. Ide o zložitý labyrint, ktorý musíte prejsť ak sa chcete dostať dovnútra tejto unikátnej pokladničky. Prejsť labyrintom dá zabrať aj tým najšikovnejším, takže sa treba vyzbrojiť veľkou dávkou trpezlivosti.


Magazín pre ženy Magazín pre mužov men.sk Online magazín