Originálne budíky

Medzi veľmi zaujímavé, zábavné ale aj praktické darčeky patri tzv. originálne budíky. Ide o budíky, ktoré sú niečím špeciálne či zábavné, no zároveň veľmi dobre plnia svoju primárnu úlohu - zobudiť aj toho najväčšieho spachtoša.

Pre spáčov, ktorí ráno jednoducho buchnú po budíku a spia ďalej je veľmi vhodným darčekom napríklad clocky utekajúci budík. Ten sa nedá len tak ľahko vypnúť, no je schopný utekať po celej izbe, a tak aj ten najväčší spáč bude nútený z postele vstať aby ho vypol. A potom už len tak ľahko nezaspí. Podobne funguje má aj skákajúci budík, ten síce nebehá, ale skáče, kričí a bliká.

Samostatnou kategóriou sú budíky svietiace, premietajúce čas či hovoriace. Veľmi praktickým pre ľudí, ktorí sa často v noci budia, no nechce sa im pozerať koľko majú ešte času na spánok, je hovoriaci budík v tvare jablka. Jeho dizajn je veľmi originálny a pri stlačení stopky sám povie koľko je hodín a aká je v miestnosti teplota. Obľúbené sú i budíky meniace farbu. Niektoré z nich dokonca premietajú čas na stenu alebo prehrávajú rôzne upokojujúce zvuky.

Pre milovníkov hudby a tanca existuje asi ideálny budík - ide o tanečný budík pre prsty. Táto vychytávka nedovolí ráno zaspať ani najväčším spáčom. Budík totiž prestane až po tom ako sa 15 krát trafíte na tie správne modré a červené šípky, ktoré sa rôzne rozsvecujú. Tento budík sa dá využiť i ako hra, stačí si ju nastavíte a môžete svojim prstami tancovať až kým Vás to neprestane baviť.

Asi najoriginálnejším budíkom je bombový budík. Je v tvare bomby a na sto percent Vás dostane na nohy, veď koho by nezobudilo tikanie a následná explózia? Tento unikátny budík však v sebe ukrýva i pokladničku. Začne zúrivo tikať až kým do nej nevhodíte mincu, a tým zabránite výbuchu.

Ak teda máte vo svojom okolí spachtoša, ktorý pravidelne zaspáva do práce alebo školy, tak mu skúste tieto Vianoce urobiť radosť originálnym budíkom. Pobavíte ho a do práce už bude chodiť na čas.


Magazín pre ženy Magazín pre mužov men.sk Online magazín